TOLTÉCKE  UMENIE ŽIVOTA  a  SMRTI Zobraziť väčšie

TOLTÉCKE UMENIE ŽIVOTA a SMRTI

New product

Don Miguel Ruiz

Viac detailov

1 Položka

12,00 € s DPH

Pridaj do obľúbených

Detaily

Obľúbený duchovný učiteľ  don Migel Ruiz vo svojej najnovšej knihe čitateľov vezme na mystickú cestu inšpirovanú Toltékmi. Vďaka toltéckej múdrosti im predstaví hlbší level duchovného učenia a bdelosti.

Don Miguel Ruiz v roku 2002 prekonal takmer smrteľný infarkt, po ktorom bol deväť týždňov v kóme. Práve duchovný zážitok z obdobia, keď bol medzi životom a smrťou, tvorí filozofický základ knihy Toltécke umenie života a smrti. Kým jeho telo ležalo v bezvedomí, Ruiz sa znovu oboznamoval s dôležitými ľuďmi, myšlienkami a udalosťami, ktoré mu zmenili život – osvetlili mu nekonečný súboj medzi životom a smrťou, v ktorom sme všetci zaseknutí.

Na knihe Toltécke umenie života a smrti pracoval vyše desať rokov a teraz pozýva čitateľov na cestu k podstate duchovného učenia. V knihe, ktorá čerpá z jeho celoživotného diela, sa s nami Ruiz podelí o najvnútornejšie úvahy svojho srdca a duše. Jeho múdrosť sa v nej opiera o skutočné príbehy z jeho života, ktoré súvisia s jeho vzdelávaním sa, vzťahmi k rodinným príslušníkom i k ženám a jeho snahe nájsť samého seba. S pomocou skutočných skúseností dona Miguela Ruiza môže každý čitateľ nájsť cestu k zmyslu života.

Táto kniha opisuje udalosti môjho života. Na rozdiel od mojich predchádzajúcich spisov spája silu predstavivosti s učením toltéckej múdrosti. Rozpráva príbeh mystického sna, ktorý som zažil pred pár rokmi, počas deviatich týždňov v lekársky navodenej kóme, ktorá nasledovala po mojom srdcovom infarkte.

 Hovorí sa, že v okamihu smrti nám pred očami preblesknú spomienky na celý život. Niečo podobné sa mi stalo, kým moje telo zúfalo bojovalo o život a moja myseľ sa rozpínala k nekonečnu.

Dalo by sa povedať, že počas tých dlhých týždňov som sníval môj vlastný odkaz. Osobný odkaz je súhrnom všetkých životných skúseností. Je to suma všetkých našich akcií, všetkých reakcií, všetkých emócií a pocitov. Je to to, čo odovzdáme tým, čo zostanú, keď opustíme fyzické telo. Náš odkaz je všetko, čo sme, naša totálna úplnosť. Je stanovený spomienkami, ktoré majú na nás druhí… A čím sme autentickejší, tým jasnejší ten odkaz bude.

 392 strán, pevná väzba, slovenský jazyk

Reviews

No customer reviews for the moment.

Write a review

TOLTÉCKE  UMENIE ŽIVOTA  a  SMRTI

TOLTÉCKE UMENIE ŽIVOTA a SMRTI

Don Miguel Ruiz