LONG DAN XIE GAN WAN Zobraziť väčšie

HORCOVÝ ELIXÍR - LONG DAN XIE GAN WAN

014

New product

HORCOVÝ ELIXÍR - doplnok stravy

Podráždenosť, bolesti hlavy, poruchy spánku. Pálenie a bolesti očí. Močové a gynekologické zápaly s pálením. Kožné zápaly, opar.

Viac detailov

1 Položka

10,00 € s DPH

Pridaj do obľúbených

Tabuľka dát

Množstvo 200 guľôčok/ 33g

Detaily

Hlavné zameranie:
- veľký okruh problémov spojených s podráždenosťou
- bolesti hlavy, nespavosť, veľká nervozita
- zvýšený vnútroočný tlak
- zelený zákal
- opakujúce sa opary - zvýšený krvný tlak v začiatočnej fáze - močové infekcie - gynekologická infekcie s pálením

Bylinná zmes sa podáva na schladenie organizmu a to na úrovni ako psychickej, tak fyzickej. Po stránke duševnej upokojuje stres a povzbudzuje regeneráciu. Po telesnej stránke pôsobí na širokú škálu zápalov, hyperfunkcií, podráždenie. Pre vyššie popísané stavy je spoločným menovateľom „prevaha jangu“ - teda aktívneho, horúceho princípu, ktorý organizmus prehrieva a vyvoláva prehnané reakcie. Tieto sa najčastejšie prejavujú zápalom či zvýšenou funkciou (zvýšený krvný tlak, vnútroočný tlak a pod.). Zmes má veľký liečebný záber a patrí k najznámejším receptúram čínskej bylinnej liečby. Klasicky sa daná zmes predpisovala pre stav nahromadenia vlhkého tepla v dráhe pečene a žlčníku. Z moderného pohľadu sa jedná o zápalové stavy postihujúce oči, uši, oblasť pohlavných orgánov, obvykle býva stav sprevádzaný podráždenosťou, nepokojom a nespavosťou. Z pohľadu symptómov sa jedná o gynekologické výtoky (prevažne žlté), ďalej rôzne zápaly uší, zápaly spojiviek alebo zápaly močových ciest spojené s pálením a rezaním pri močení. Príznaky sa môžu zhoršovať stresom.


Pretože množstvu týchto stavov predchádza psychická nepohoda a stres, užíva sa táto zmes často v kombinácii s niektorou z harmonizačných zmesí (zmesi 061063).


Dávkovanie a doba užívania:
3x denne 8 guľôčok. Pri zápalových procesoch v oblasti hlavy je treba zmes podávať aspoň po dobu dvoch týždňov, v prípade gynekologických ťažkostí alebo zápalov močových ciest je treba zmes brať najmenej tri až štyri týždne.


Zmes je kombináciou deviatich bylín, ktoré zaisťujú veľmi široký záber účinku. Patrí k receptúram veľmi komplexne pôsobiacim na rôzne časti organizmu. Protizápalová aktivita pri zápaloch akéhokoľvek pôvodu (vírusového pri herpesoch, bakteriálneho či kvasinkového u ďalších menovaných zápalov) je vyjadrená vybudením imunitnej reakcie aj dezinfekčným pôsobením. Tieto byliny sú sprevádzané harmonizačnými bylinami, ktoré však netlmia, skôr "posilňujú pokoj", regeneráciu.


Pri vymenovaných príznakov, ktoré sú skomplikované nervozitou sa kombinuje s produktmi 062 - UPOKOJENIE ROZBÚRENEJ HLADINY u žien, či 063 - UKĽUDNENIE ZNESVÁRENÝCH u mužov. Pri nespavosti, ako hlavného problému možno podávať spolu so zmesou 121 - ELIXÍR NEBESKÉHO CISÁRA alebo 127 - KREHKOSŤ SAKUROVÉHO KVETU. Zmesi dávame v polovičnej alebo plnej dávke od oboch. Niekedy je možné tiež vyskúšať podávanie dvoch vymenovaných produktov iba na noc v dávke 16 guľôčok. Pri gynekologických oparoch kombinujeme so zmesou 062 - UPOKOJENIE ROZBÚRENEJ HLADINY, ktorú dávame dlhodobo a HORCOVÝ ELIXÍR pridávame týždeň pred menštruáciou po dobu jedného týždňa. Zmes sa podáva tiež v kombinácii s produktom 057 - PREHRADENIE TOKU ŽLTEJ RIEKY pri gynekologických výtokoch spojených so svrbením a pálením slizníc. Pri migrénach, prejavujúcich sa pálením aj výraznou bolesťou, kombinujeme so zmesou 041 - CHODNÍK PALÁCOVÉHO PARKU. Pre zelený zákal (glaukóm) s postihnutím sietnice, kombinujeme spolu so zmesou 182 - LESK NEFRITOVÉHO ŠPERKU. HORCOVÝ ELIXÍR znižuje vnútroočný tlak, zatiaľ čo ďalšie vymenované zmesi ochraňujú sietnicu. Pri akútnom záchvate podávame len HORCOVÝ ELIXÍR, po stabilizácii kombinujeme v polovičných dávkach, ktoré pozvoľna znižujeme v závislosti na nameraných hodnotách a príznakoch.


Autor zmesi:
Dr. WANG ANG, prvá zmienka je v diele YI FANG JI JIE, r. 1682.


Reviews

No customer reviews for the moment.

Write a review

HORCOVÝ ELIXÍR - LONG DAN XIE GAN WAN

HORCOVÝ ELIXÍR - LONG DAN XIE GAN WAN

HORCOVÝ ELIXÍR - doplnok stravy

Podráždenosť, bolesti hlavy, poruchy spánku. Pálenie a bolesti očí. Močové a gynekologické zápaly s pálením. Kožné zápaly, opar.